Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/06/5D933844-F1C1-44F1-8B3B-FE87DB1BC714.jpeg)
Potrivit ANM, în această dimineață cea mai scăzută temperatura la nivel național, și anume 14 grade Celsius, s-a înregistrat în Argeș și anume la Câmpulung Muscel. Iar în contextul avertizărilor cod galben de instabilitate atmosferică, pompierii ISU Argeș și specialiștii ABA Arges-Vedea monitorizeaza strict principalele cursuri de apa din județ, unde se pot înregistra atingeri sau chiar depășiri ale cotelor de atenție si/sau inundație cu efecte locale.
Advertisement