Advertisement
În această dimineaţă, la kilometrul 80 al Autostrăzii Bucureşti-Piteşti, pe sensul de mers către Piteşti, a avut loc un eveniment rutier soldat cu pagube materiale consistente. Un TIR plin cu navete cu bere s-a răsturnat pe carosabil, iar circulaţia s-a desfăşurat pe o singură bandă de mers. Potrivit Poliţiei Autostrăzi şi Misiuni Speciale, câteva ore s-a circulat doar pe banda a II-a, banda de urgenţă şi banda numărul unu fiind blocate de vehicul.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/05/TirBere01.jpg)
Advertisement