Un adolescent de 14 ani a fost lovit de un autoturism pe trecerea de pietoni și a ajuns la spital cu răni grave. Din impact, puștanul a fost proiectat într-un camion care oprise la trecerea de pietoni.
Băiatul este internat cu traumatism cranio-cerebral, fractură de umăr drept și contuzie abdominală.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/12/CopilAlbota01.jpg)
Polițiștii au stabilit că Roberto Alin S., de 21 de ani, din Rîca, conducea un autoturism BMW pe DN 65, din direcția Pitești către Albota. În localitatea Albota, nu a acordat prioritate la trecerea de pietoni și l-a accidentat grav pe băiatul de 14 ani, din Albota, care se angajase regulamentar în traversarea drumului, pe marcajul pietonal.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Un Comentariu
Anonim
Poliția romana nu a făcut nimic