Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/11/D987D41E-CC6B-4A9F-B592-781319EC17BC.jpeg)
Circa 100 de persoane s-au adunat azi-dimineață în Piața „Vasile Milea” din Pitești pentru a protesta pașnic față de închiderea piețelor agroalimentare, ca urmare a măsurilor luate de Guvern pentru a stopa răspândirea noului coronavirus.
Oamenii spuneau că sunt nemulțumiți că piețele se închid, în timp cehipermarketurile rămân deschise. A fost vorba despre producători agricoli supărați că rămân cu legumele și fructele nevândute și, mai rău, că nu au nicio altă sursă de venit.
Advertisement