Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/10/microbuz-scolar.jpg)
Proiect pentru școlile din Bughea de Jos
Prin PNRR, autoritățile locale din Bughea de Jos au mai obținut încă o finanțare – dotarea cu mobilier și echipamente TIC a școlilor.
”Am solicitat și două microbuze electrice și am primit răspuns afirmativ. Lucră la documentații pentru eliberarea avizelor.”, a afirmat șeful executivului.
Din fonduri proprii se reabilitează drumurile din localitate. ”Punem piatră și nivelăm pe toate tronsoanele unde este nevoie, în toată localitatea.”, punctează primarul Ion Tănăsescu.
Advertisement