Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/10/F6CE13B6-7C1F-4A20-86DA-F8EBE5B23349.jpeg)
„Sunt primul primar din țară care am dat ordin să se împuște ursul!”, a declarat primarul de la Rucăr, Ionel Dulamă, în cadrul recentei ședințe a Consiliului Local.
S-a întâmplat la scurt timp după ce peste 400 de persoane au protestat împotriva urșilor și l-au acuzat pe primar că nu îl interesează ce se întâmplă în comună. Acolo unde vine ursul în fiecare noapte și face pagube!
Advertisement