Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/12/53A69D7A-D748-4F92-A48D-5666629D84B3.jpeg)
Primar din Argeș, suspendat din funcție!
Primarul din Mioarele își pierde mandatul Primarul liberal al comunei Mioarele, Gheorghe Șucu, urmează să fie suspendat din funcție.
Acesta a pierdut procesul cu Agenția Națională de Integritate care îl acuza că, în perioada în care era consilier local, a votat pentru un proiect de pe urma căruia soția sa urma să beneficieze de un teren al administrației locale.
Prefectul Radu Perianu este obligat să emită ordinul de încetare a mandatului primarului liberal din Mioarele, ceea ce se va și întâmpla în perioada următoare. Înalta Curte de Casație și Justiție a dat verdictul final.
Advertisement