![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/12/58D3D6C0-09DC-45B6-8D17-9B725BCB6312.jpeg)
Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSAU) a aprobat în ședința de astăzi, 31 decembrie, Hotărârea 117 privind scoaterea de la rezervele de stat a optsprezece construcții ușoare din elemente modulate.
Totul în vederea organizării unor puncte de vaccinare și triaj observațional/epidemiologic la unitățile spitalicești din județele Argeș, Bistrița-Năsăud, Dolj și Timiș.
Atfel, articolul 1 al acestei hotărâri prevede: Se propune Guvernului aprobarea scoaterii de la rezervele de stat a trei construcții ușoare din elemente modulate dotate cu câte un sistem de încălzire, pentru organizarea punctelor de triaj observațional/epidemiologic la Spitalul de Pediatrie Pitești din județul Argeș.