Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/04/224e95f4-943c-44f7-904e-3ac2c0f98896-1024x793.jpeg)
Polițiștii Locali au dat amenzi la Simfonia Lalelelor!
În perioada 19 – 21 aprilie, polițiștii locali din Pitești au participat – în contextul desfășurării festivalului Simfonia Lalelelor în Parcul Lunca Argeșului – cu întreg efectivul, pentru o bună gestionare a circulației rutiere, a activităților de comerț, dar și pentru menținerea liniștii publice.
În cele trei zile, au fost aplicate 28 de sancțiuni contravenționale, pentru comerț neautorizat.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/04/f8bf33b2-8e59-421e-8eba-c1211b76717a-1024x661.jpeg)
Totodată, au fost depistați 5 minori care se pierduseră de părinți, toți fiind ulterior reuniți cu familia.
Advertisement