Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/10/EC79EC65-8310-49A7-92F0-2C716B94419D-1024x768.jpeg)
Încă un loc de joacă pentru copii este aproape finalizat.
Primarul Cristian Gentea a anunțat pe rețelele de socializare că încă un loc de joacă pentru copii este aproape gata: “Este vorba despre cel promis pe strada Decebal, cartierul Războieni.
Unul dintre cele trei locuri de joacă noi, pe care le amenajăm în cadrul proiectului „Regenerare urbană în zona marginalizată a municipiului Pitești (zona bloc G1, cartier Războieni, și zona bloc Coremi, Bd. Petrochimiștilor)”.
În acest moment, se toarnă tartanul. Constructorul este harnic și ne-a dovedit seriozitate!”, a spus acesta.
Advertisement