Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_9459-1024x576.jpeg)
Pitești: Așa arată prima stație de autobuz modernizată.
Primarul Cristian Gentea a făcut o vizită în teren pentru a vedea prima stație de autobuz, din cele 99, pe care Piteștiul le va avea, stații ce vor deservi rețeaua de transport public cu autobuze!
Vorbim despre un proiect de modernizare a infrastructurii serviciului de transport public local de călători, iar obiectivul de investiții se realizează cu bani europeni.
Fotografiile următoare arată diferența față de stațiile vechi:
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/05/IMG_9458-1024x1024.jpeg)
Advertisement