Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/07/B44BB766-C616-4A90-8D15-C88CC23F1CBE-1024x650.jpeg)
Accident rutier cu doi pietoni răniți a avut loc în urnă cu puțin timp în Pitești, cartierul Exercițiu. Au intervenit militarii cu o autospecială de stingere, însoțiți de un echipaj SAJ.
Mai exact, este vorba despre două victime, soț și soție, femeia a suferit răni la cap și bărbatul multiple rani la nivelul membrelor inferioare și superioare.
Șoferul consumase alcool, așa că a fost condus la spital pentru recoltarea de probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
(Foto: descriptiv)
Advertisement