![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/21EF6219-BF95-4CFA-BEE1-191F8A5A2FAE.jpeg)
Reamintim piteștenilor că vineri, 24 iunie, va avealoc a doua campanie specială de colectare a deșeurilorvoluminoase și DEEE, pe anul 2022, fiind urmată de alte campanii în zilele de: 30 septembrie și 16 decembrie. Detaliile desfășurării acestor campanii suntaduse la cunoștință piteștenilor și prin materialeinformative afișate la scările de bloc din oraș.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/FAFF155A-E7B0-42CB-91BA-E216DAE133F7-1024x946.jpeg)
Locuitorii municipiului Pitești pot depune deșeurilevoluminoase, precum și deșeurile de echipamenteelectrice și electronice (DEEE) în containerele special puse la dispoziție începând de joi, 23 iunie, ora 12:00, până vineri, 24 iunie, ora 14:00, în următoarele punctede colectare:
● Găvana II – Bl.D12-B21 (la autobuze);
● Zona Nord (Negru Vodă) Bl. F1-F2;
● Trivale – Bl. 58-59 (P.T.608);
● Banat I –Bl. B17 (Biserică-Liceul Teoretic Ion Barbu);
● Prundu – Bl. B5-B5A (Baza Sportivă);
● Popa Șapcă – Bl. P4-P5;
● Craiovei – Negoiu.
Pentru un Pitești curat este nevoie de muncă înechipă!
Pentru informații suplimentare sau sesizări, adresați-vă operatorului, la următoarele contacte: dispecerat: 0248/636 535, fax: 0248/215 308, e-mail: salubritate@gmail.com.