Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/10/AE21D7D2-CD08-4ECE-AE53-70D668C491C4-1024x768.jpeg)
Luminița Paul, directoarea Serviciului Județean de Ambulanță Argeș, a postat în urmă cu câteva minute următorul mesaj pe Facebook: „Ambulanța Argeș, suprasolicitată.
Peste 600 de apeluri în 24 de ore. 75% cazuri de COVID-19 și solicitări pentru testări. Spitalele destinate pacienților confirmați COVID-19, aproape pline, locuri cu oxigen tot mai puține, locuri la ATI – zero.
Fiți responsabili și vaccinați-vă!!! Numai așa putem stopa această pandemie. Eu am fost deja la doza 3, în prima zi când a început administrarea acesteia”.
Advertisement