După cum transmite ISU Argeș, plutonierul adjutant șef Atanasiu Adrian este în prag de pensionare.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/09/280F0AE7-1861-47A6-9929-F5B06B479F1C-1024x683.jpeg)
,,După mulțumirile și urările de bine de care a avut parte la sediul ISU Argeș, astăzi, în ultima zi de serviciu, a venit rândul și colegilor de la Detașamentul de Pompieri Mioveni. O familie unită, alături de care, timp de aproape 14 ani, a trecut peste rele și peste bune, salvând vieți și luptând cot la cot cu colegii în spații de urgență, pentru a readuce starea de normalitate.
Mari emoții, greu să schimbi ce faci din plăcere și cu tot sufletul, însă vom ține seamă de ultimele cuvintele din discursul proaspătului pensionar: ,,Să dea Dumnezeu să ne vedem sănătoși!”.
Vă mulțumim pentru activitatea deosebită în echipa ISU Argeș. De asemenea, vă dorim multă sănătate și să vă bucurați de o pensie lungă!”, transmite sursa citată.