Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/BA62E449-273C-481A-9B56-2B75D324F250.jpeg)
Oficialii de la CS Mioveni i-au găsit rapid un înlocuitor lui Claudiu Niculescu. Noul antrenor al echipei CS Mioveni este Alexandru Pelici.
Acesta revine la CS Mioveni, formaţie pe care a mai pregătit-o în urmă cu patru ani. Alexandru Pelici a fost instalat ca antrenor principal la CS Mioveni în luna iulie a anului 2016 şi a fost demis una an mai târziu, după o înfrângere suferită de argeşeni în faţa echipei Dacia Unirea Brăila.
Cu Alexandru Pelici pe banca tehnică, CS Mioveni a eliminat FCSB din Cupa României şi a fost învinsă de FC Voluntari în sferturile de finală ale competiţiei.
Advertisement