Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/07/chef-1024x768.jpg)
Mai mulţi locatari de pe Calea Bucureşti au făcut reclamaţii peste reclamaţii, sâmbătă, cu privire la un grup se indivizi care au tulburat liniştea publică în apropierea unui bloc. Muzică – manele, mai exact – la maximum, gălăgie, înjurături, iar la final unii au adormit pe… masă de atâta petrecere şi băutură. Conform noii legi a asociaţiilor de proprietari, astfel de fapte sunt „purtătoare” de amenzi mai mari decât de obicei. Aşa că păzea!
Advertisement