Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/12/1CA14C81-2B45-4D7A-B0EC-F18BEF53358A-1024x462.jpeg)
Părinți amendați după ce copiii au aruncat cu petarde în Pitești.
În jurul orelor 15.00, o patrulă a Poliției Locale din zona Centrală, a depistat în spatele librăriei Eminescu, un grup de 3 tineri care foloseau petarde, deranjând astfel liniștea publică.
După identificare, s-a stabilit că toți au 14 ani și locuiesc în Vărzaru. Pentru fapta lor, părinții acestora vor primi sancțiuni de cate 500 de lei, conform Legii 61 /1991.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/12/FC453631-2491-4A33-8BD3-B042CE36535A-768x1024.jpeg)
Advertisement