Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/03/CD87460E-B6F4-4C89-96CB-8EE14BEB1C0A.jpeg)
Proiectul de buget al municipiului Pitești include și o investiție surprinzătoare, dar necesară. Este vorba despre realizarea unui parc de distracții.
Acesta ar urma să fie amenajat în zona Nord a Piteștiului, fără să fie încă precizată zona exactă. Pentru proiectare – care trebuie să fie gata anul ăsta – este prevăzută suma de 150.000 lei.
Odată cu apariția unui asemenea parc de distracții, nu va mai fi nevoie de organizarea unui Orășel al Copiilor improvizat.
Advertisement