Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/A682DF90-D39D-4969-A1B8-E796D16D3797.jpeg)
Oana Mujea, cunoscută și apreciată scriitoare, fiica fostului director general al SC Apă Canal 2000, Gelu Mujea, a fost cooptată în conducerea națională a PNȚCD.
La Pitești a avut loc în Congresul Național al Partidului Național Țărănesc Creștin și Democrat. Cu această ocazie, la propunerea organizației județene a PNȚCD Argeș, Cristina-Florina Popescu și Oana Stoica-Mujea au intrat în echipa președintelui Aurelian Pavelescu, fiind alese pe funcţii de vicepreședinte la nivel național. Ceilalți doi vicepreședinți sunt Sebastian Aldea și Gheorghe Dinescu.
Advertisement