Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/10/8C4A6DB7-907B-41EA-8789-26D84241D599-1024x768.jpeg)
În ziua de 24 octombrie, polițiștii Biroului Rutier Câmpulung au depistat o femeie de 41 de ani, din Câmpulung, care a condus un autoturism pe DN73, pe raza localității Stâlpeni, fiind înregistrată de aparatul RADAR cu viteza de 124 km/h.
Cea în cauză a fost sancționată contravențional cu amendă în valoare de 1.305 lei, conform OUG 195/2002R, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile.
Advertisement