Accidente la Raliul Argeșului
Ieri, de la Raliul Argeșului nu au lipsit două incidente, care din fericire nu au influențat desfășurarea competiției: o mașină s-a răsturnat, iar alta a ieșit în decor, punând în pericol mai multe persoane aflate în zona de transmisiune video.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/06/WhatsApp-Image-2021-06-12-at-20.30.56-1024x683.jpeg)
În cazul mașinii răsturnate, Federația Română de Automobilism Sportiv anunță că unul dintre membrii echipajului 89, format din pilotul Radu Benea și copilotul Andrei Hicea, a avut nevoie de intervenția ambulanței. Pilotul are un traumatism toraco-abdominal, dar este stabil, potrivit celor comunicate de federarație.
Totodată, într-un viraj, echipajul cu numărul 81 a ieșit pe exteriorul acestuia, lovind zona de transmisiune video, însă nimeni nu a fost rănit. Echipajul a ajuns la finișul probei, însă a abandonat.