![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/05/FF36E37E-F5D1-4962-9735-DB3261D0798B-1024x619.jpeg)
În seara zilei de 07 mai, în jurul orei 22:00, polițiștii Secției de Poliție Rurală Bascov au fost sesizați prin Serviciul Național Unic Apeluri de Urgență 112, cu privire la o stare conflictuală, pe raza localității Budeasa, în urma căreia o femeie de 68 de ani ar fi fost agresată de un consătean, împrejurare în care a suferit leziuni.
Din cercetări s-a stabilit că femeia în cauză ar fi fost agresată de un vecin, de 44 de ani, din aceeași localitate, care, pe fondul unor contradicții, ar fi îmbrâncit-o. Victima agresiunii a fost transportată la spital pentru îngrijiri.
În noaptea de 07 spre 08 mai a.c., după administrarea probatoriului, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cel în cauză a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță.
Urmează ca, în cursul zilei de astăzi, față de bărbatul în cauză să fie dispuse măsuri preventive.