Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/08/IMG_4903-1024x577.jpeg)
Noul sens giratoriu din Pitești care îi va scăpa pe șoferi de aglomerație.
Primarul Cristian Gentea a transmis astăzi un nou mesaj pe rețelele de socializare. Este vorba despre un nou sens giratoriu care îi va scăpa pe șoferi de aglomerația din zona Podul Viilor.
“Pe Calea Câmpulung, în locul fostei Uzine de Apă Mărăcineni, vom înființa o intersecție tip sens giratoriu care să scadă aglomerația la intrarea în oraș dinspre Podul Viilor!
În acest moment, întoarcerea directă, reglementată pentru locuitorii deserviți de strada Calea Câmpulung, este posibilă doar în intersecția Podul Viilor (1 km) sau intersecția cu DN73D (6 km)”, a transmis acesta.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/08/IMG_4902-1024x715.jpeg)
Advertisement
7 Comentarii
Anonim
Adică nimic! Problema traficului se rezolva prin pasaje, nu giratorii sau semafoare
Anonim
Trebuie construit de Urgență !
Spor la treabă !
Anonim
mariuscilie@yahoo.com
Dar poduri peste râul Argeș peste cate sute de ani sunt in stare sa le facă.
Stă un oraș întreg într-un singur pod.
Știm doar sa punem sută de semafoare și sa facem stații-seră de autobuz
Anonim
Aveti stiri interesante felicitări
Giovanni
Asta este doar pentru campanie electorala. Praf de adormit „fazanii”
Anonim
mirelfurica@gmail.com pozele sunt frumoase …la cum sunt politicienii noștri, rămâne la stadiul de ” vis ” . Nu îi văd în stare de o asemenea realizare … utilă de altfel !
Anonim
Pt ca sant IEPURI PE POST DE URS.. politruci de doi bani.. simpli și puși pe capatuiala.