Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/04/752C6CAD-1EC0-4E89-B964-31DE4DA98740.jpeg)
Măsură pentru fluidizarea traficului rutier în Pitești.
Astăzi, 27.04.2022, Primăria Municipiului Piteşti a instituit sens unic de circulaţie pe aleea carosabilă din spatele blocului A4, strada Dacia, cu circulație auto dinspre parcarea dintre blocurile A4 si A4a.
Măsura a fost avizată de către Comisia pentru sistematizarea circulației, în data de 22.03.2022, pentru evitarea blocajelor în traficul rutier din zonă.
Advertisement