Advertisement
…Nici prietenul nu avea permis
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/ControlRutier01.jpg)
În cursul după-amiezii de sâmbătă, când aproape că se înserase, agenţi ai formaţiunii rutiere din cadrul Poliţiei Ştefăneşti l-au depistat pe Marcel Vasile T., de 24 de ani, din localitate, care conducea un Opel Astra pe strada Zăvoi, deşi nu are permis.
De asemenea, din verificări a rezultat că, anterior depistării, tânărul cu pricina i-a încredinţat maşina unui prieten, David Constantin G., şi el din Ştefăneşti, care de asemenea nu are permis de conducere. Cei în cauză s-au ales cu dosar de cercetare penal şi vor fi cercetaţi în stare libertate pentru infracţiunea de conducere fără permis.
Advertisement