Advertisement
Un bărbat de 27 de ani, din Leordeni, care circula dinspre Războieni către Calea Craiovei Din Pitești a accidentat o fată de 17 ani care se angajase regulamentar în traversarea străzii pe marcajul pietonal. În urma accidentului fata a fost transportată la spital cu diagnostic preliminar de traumatism cranio-facial si contuzie în zona șoldului.
Polițiștii Biroului Rutier Pitești efectuează cercetarea la fața locului și asigură fluidizarea traficului în zonă.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2018/01/SmurdPacient01-1024x622.jpg)
Advertisement