![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/08/66B7110C-1D41-44B6-9781-1306AC0E4580-1024x683.jpeg)
Mesaje de condoleanțe și lacrimi în loc de “la mulți ani” pentru Achim.
A trecut o săptămână de la tragicul accident din localitatea argeșeană Corbi, un tânăr de numai 18 ani pierzându-și viața. Mâine, Alexandru, proaspăt student la Facultatea de Energetică din București, ar fi împlinit 19 ani. Destinul crunt a făcut ca mesajele de “la mulți ani” să fie înlocuite cu mesaje de condoleanțe și lacrimi.
După cum v-am anunțat și în momentul producerii accidentului, tânărul motociclist a fost găsit în stop cardiorespirator şi echipele medicale au demarat procedurile de resuscitare, dar din păcate a fost declarat decedat. S-a stabilit că Mihai T., 19 ani, din Nucșoara, conducea un Volkswagen pe raza comunei Corbi. În împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor,s-a tamponat cu o motocicletă condusă de Alexandru A., de 18 ani, din Curtea de Argeș. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.
Familia, prietenii și colegii sunt îngenuchiați de durere, postând pe rețelele de socializare mesaje emoționante: “O sa ne lipsești teribil, Achim”; “Odihnă Veșnică, ne-ai lăsat cu un dor imens. Nu îmi vine să cred, jur!”; “Păcat, Dumnezeu să-l odihnească în pace. E drastic cu motoarele pe drumurile și traficul din România, mult tineret apus pe motoare”; “Dumnezeu sa te odihnească, prieten drag! Nu te vom uita niciodată!”.
Când trebuia să se bucure de anii de studenție, să-și construiască o carieră și să își poată îndeplini visele, Achim a ajuns în sicriu. În jurul lui, lacrimi, regrete și suflete distruse de durere. Viață este atât de nedreaptă în astfel de cazuri…Dumnezeu să îl odihnească în pace!