![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/07/5987130C-5F8C-47BC-9A4B-23AAF5B916F7-1024x546.jpeg)
Un accident s-a produs în această seară, în Poienarii de Muscel, implicate fiind un autoturism, un motociclist și pieton.
Din verificările preliminare, efectuate de polițiștii Biroului Rutier Câmpulung, s-a stabilit că un tânăr de 19 ani, din Poienarii de Muscel, care conducea o motocicletă pe DJ 738, pe raza localității de domiciliu, din direcția sat Poienari spre sat Jugur, în condiții care vor fi stabilite in urma cercetărilor, a lovit un bărbat de 68 de ani, din aceeași localitate, care însoțea o turmă de animale ce se deplasa pe drumul public.
În urma impactului cu pietonilor, motociclistul a căzut, fiind proiectat într-un autoturism care se deplasa în fața sa, condus de un tânăr de 20 de ani, din aceeași localitate.
A rezultat rănirea motociclistului și a însoțitorul turmei de animale, care au fost preluați de echipajele medicale și transportați la spital. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul rutier s-a petrecut.
(Foto: descriptiv)