Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/10/6E90A435-29D5-4C0B-9B2E-FE5652C02FC0-1024x685.jpeg)
Măsură instituită pentru siguranța pietonilor și reducerea riscului de accidente rutiere.
Primăria Municipiului Piteşti anunţă că, în perioada 05.10.2022 – 06.10.2022, Administraţia Domeniului Public execută lucrări pentru desfiinţarea trecerii de pietoni denivelate din dreptul Liceului de Arte „Dinu Lipatti”, pe strada Pătrașcu Vodă.
În același loc, va exista o trecere de pietoni realizată prin marcaj pe carosabil, urmând să fie amplasat și un semafor cu buton, conform avizării în Comisia de Sistematizare a Circulației, din data de 20.04.2022.
Rugăm participanții la trafic să circule cu atenție sporită și să respecte semnele de circulaţie pentru evitarea oricăror evenimente nedorite.
Advertisement