Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/01/0DA60CB0-1767-494D-A347-45967DFD5072-1024x683.jpeg)
Potrivit unei statistici de trafic auto, realizată anul trecut de Dispeceratul Supraveghere Camere Video al Primăriei Mioveni, în perioada 1 ianuarie – 30 noiembrie, numărul total al mașinilor care au tranzitat orașul Mioveni a fost de 11.495.048.
Numărul total al maşinilor care au intrat în Mioveni a fost de 5.557.423, iar al celor care au au ieşit din oraş până la data mai sus menționată a fost de 5.937.625. Cele mai multe mașini au circulat spre sau dinspre căile de acces ale Uzinei Dacia.
Advertisement