Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/07/IMG_3985-1024x683.jpeg)
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de intervenție asigură măsurile specifice de prevenire ale incendiilor în cazul unui accident rutier produs în Cornățel.
Este vorba despre un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile.
Un echipajul SMURD a acordat îngrijiri medicale la două persoane, iar ulterior una dintre acestea va fi transportată la spital. Este vorba despre o persoană de sex feminin în vârstă de 35 de ani care s-a lovit în zona capului și mai acuză dureri în zona coloanei cervicale și la coloana lombară.
Advertisement