Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/07/1099773D-57F7-4204-8122-8E93A6E4B7C0-1024x768.jpeg)
În urmă cu puțin timp, un echipaj de poliție din cadrul Secţiei 4 Poliție Pitești, aflat în patrulare, a fost implicat într-un eveniment rutier cu pieton, pe raza de competență.
Din fericire, în urma evaluării de către echipajul medical solicitat la fața locului, a rezultat că tânărul implicat nu a suferit leziuni. Se pare ca pietonul are afecțiuni psihice, s-ar fi întors și a țâșnit spre marcaj.
La acest moment, polițiștii rutieri desfășoară verificări pentru stabilirea naturii evenimentului rutier și luarea măsurilor legale care se impun.
(Foto: descriptiv)
Advertisement