Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/3349A22B-53F9-4A30-99A4-443214800ED0-576x1024.jpeg)
Poliția locală Pitești a început astăzi distribuirea de pliante in care este stipulată hotărârea nr.47/12.10.2020 emisă de Comitetul Pentru Situații de Urgență Argeș, prin care cetățenii municipiului Pitești sunt înștiințați că purtarea măștii de protecție este obligatorie pe toată raza administrativ-teritorială a județului Argeș. Precizăm că aceasta Hotărâre intră in vigoare începând cu data de 14.10.2020 si sunt vizate persoanele cu vârsta mai mare de 5 ani.
Biroul de Comunicare al Poliției Locale Pitești
Advertisement