Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/01/IMG_5995-1024x682.jpeg)
Masă caldă pentru elevii unei comune din Argeș.
Un proiect important materializat spre finele anului 2023 la Micești este asigurarea unei mese calde tuturor preșcolarilor și școlarilor din comună, printr-o finanțare obținută de conducerea Școlii de centru de la Ministerul Educației.
Tot în beneficiul copiilor a fost dat în folosință un loc de joacă, în proximitatea Școlii Gimnaziale Nr. 1.
De asemenea, o serie de noi investiții se află la ora actuală în fazele preliminare implementării efective, respectiv a întocmirii documentațiilor, obținerii avizelor ori organizării licitației în vederea stabilirii antreprenorilor.
Advertisement