Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/12/6DEF6D51-CD33-4131-BCB6-3C60E202DD24-1024x683.jpeg)
În după-amiaza zilei de 18 decembrie a.c., polițiștii din cadrul *Secției 3 Poliție Pitești* au fost sesizați cu privire la faptul că, într-un apartament dintr-un bloc din municipiul Pitești, se află în desfășurare un eveniment privat, la care participă mai multe persoane.
Polițiștii s-au deplasat la locul indicat și au constatat că cele sesizate se confirmă: șapte tineri, de 15 și 16 ani, sărbătoreau ziua de naștere a unuia dintre ei.
Ca urmare a celor constatate, evenimentul a fost întrerupt, iar polițiștii au aplicat șapte sancțiuni contravenționale, cu avertisment, conform Legii 55/2020.
(Foto: descriptiv)
Advertisement