Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/03/79AB8DB0-4161-44D6-BB5E-2D604FBF6A51-1024x538.jpeg)
În cadrul şedinţei de astăzi, Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Argeş a adoptat o hotărâre prin care se aprobă suplimentarea numărului de paturi pentru tratarea pacienţilor Covid-19 pozitivi după cum urmează:
* 20 de paturi la Spitalul Municipal Câmpulung; * 22 de paturi la Spitalul de Pneumoftiziologie Câmpulung; * 27 de paturi la Spitalul de Pneumoftiziologie „Sf. Andrei” Valea Iaşului; * 19 paturi la Spitalul de Pneumoftizioligie Leordeni.
Conducătorii instituţiilor/entităţilor publice din judeţ vor sigura punerea în aplicare a dispoziţiilor hotărârii, în cau contrar intrând sub incidenţa sancţiunilor prevăzute de lege.
Advertisement