![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/07/7913DA48-DE8B-4A9C-BF79-61B66CB035D7.jpeg)
Alexandra Stan, cântăreața care a devenit celebră în întreaga lume cu hitul „Mr Saxobeat”, și-a unit destinul cu un câmpulungean.
Primărița Câmpulungului, Elena Lăsconi, a dezvăluit pe facebook-ul său că, în urmă cu două luni, Alexandra Stan şi Emanuel Necatu au devenit oficial soţ şi soţie la primăria pe care o conduce. Cununia civilă a avut loc în secret în orașul de la poalele Mateiașului de unde este Emanuel, soţul artistei.
Cântăreaţa a dorit ca detaliile şi imaginile de la căsătoria civilă să rămână secrete până la oficierea cununiei religioase, iar dorinţa i-a fost respectată. Nunta celor doi miri a avut loc, recent, la Constanţa, iar Elena Lăsconi, cea care a oficiat căsătoria la Câmpulung, a publicat imaginile de la discretul eveniment. Alexandra Stan, soțul ei, dar și primărița Lăsconi au îmbrăcat la ceremonie costume populare românești.
Alexandra Stan a purtat straie țesute în nuanțe de alb și mov, a fost încălțată cu pantofi sport, a fost machiată cât se poate de natural, a avut părul ondulat, acoperit cu o năframă și a ținut în mână un buchet de flori asortat cu ținuta