Advertisement
Primarul municipiului Piteşti, Cornel Ionică, a câştigat definitiv, la Curtea de Apel, procesul cu Prefectura Argeş privind ordinul de suspendare din funcţia de edil-şef al oraşului.
Vă reamintim că, în vară, Prefectura a făcut recurs după ce Tribunalul Argeş a suspendat ordinul de suspendare înainte de termen a mandatului, urmare a unui raport ANI care constata un conflict de interese în cazul lui Cornel Ionică în 2008-2009, când acesta votase în Consiliul Local pentru o serie de hotărâri care vizau firme ale unor membri ai familiei.
În urma deciziei recente a Curţii de Apel, Ionică îşi va putea duce până la sfârşit mandatul.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/09/cornel-ionica.jpg)
Advertisement
Un Comentariu
Anonim
In sfârşit, Justiția arată că poate judeca şi drept, cf. literei, dar şi spiritului legii ! …Cât „consum” şi… câtă „cheltuială” !? …Ca să …ce ?!…