Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/08/POMPIERI-AMBULANTA-SMURD.jpg)
Intervenție SMURD la Albota.
În această dimineață, pompierii de la Detașamentul Pitești au acționat cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, la un accident rutier produs în comuna Albota, în care au fost implicate două autoturisme.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/01/1000018119-576x1024.jpg)
Paramedicii SMURD au evaluat o persoană de sex feminin, în vârstă de 48 de ani, care prezenta un traumatism cranio-facial. În urma monitorizării, nu a fost necesar transportul la spital. Pompierii au asigurat măsuri specifice de prevenire ale incendiilor.
Advertisement