Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/03/WhatsApp-Image-2021-03-03-at-08.32.57-1024x768.jpeg)
Azi noapte, în jurul orei 4:15, pompierii piteșteni au intervenit în Municipiul Pitești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o mașina și o autorulotă. S-au deplasat la fața locului cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă. Inițial, incendiul a plecat de la autorulotă și s-a propagat la unul dintre autoturisme, ambele au ars in proporție de 80%. Totodată, din cauza degajării de căldură, încă trei mașini au fost afectate și s-a degradat vopseaua și geamurile laterale.
Împrejurarea determinata: folosirea intenționată a sursei de aprindere.
Advertisement