Advertisement
În această seară a izbucnit un incendiu la fabrica din Pitești a Caroli Foods Group. Focul a izbucnit în camera tehnică din firmă, acolo unde erau echipamente electrice. Personalul s-a autoevacuat înainte de sosirea pompierilor. Este vorba despre 10 angajați, niciunul dintre aceștia neavând de suferit din cauza incendiului.
La locul incendiului au intervenit pompierii cu o autospecială și un echipaj SMURD.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2018/11/isu-arges-incendiu.jpg)
Urmează ca ancheta să stabilească din ce cauză a izbucnit incendiul.
Advertisement