Pompierii ISU au fost sesizaţi în urmă cu puţine momente referitor la un incendiu care ar fi izbucnit la un apartament în municipiul Piteşti, Bulevardul Nicolae Bălcescu. Intervin 2 echipaje cu 2 autospeciale de stingere cu apă și spumă, un echipaj cu o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime și un echipaj SMURD.
UPDATE: Sesizarea se confirmă. Pompierii transmit că focul se manifestă într-o cameră a unui apartament de la adresa precizată. Nu sunt victime, iar incendiul este localizat.
UPDATE 11:30 – Un bărbat (din apartamentul respectiv) în vârstă de 55 ani cu arsuri de gradul 1 la nivelul feței, a fost asistat de către echipajul SMURD, ulterior a refuzat transportul la spital.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/IncendiuPitestiNord01-1024x576.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/02/IncendiuPitestiNord02-1024x576.jpg)