Advertisement
UPDATE ORA 19: Turista accidentată a fost preluată de elicopter. Este conştientă, dar lovită la cap şi cu hemoragie nazală. Merge la spitalul Floreasca din Bucureşti pentru investigaţii.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/06/elicopter-munti-smurd.jpg)
Ştirea iniţială
După accidentul de ieri, petrecut în Valea lui Stan, în această după-amiază un alt turist a avut nevoie de ajutor pentru a fi salvat de pe munte. Acesta a căzut de pe stânci în zona Lacul Capra – Terasa Zmeilor.
Din primele informaţii, este vorba de o femeie, conștientă, cu traumatism cranio cerebral minor și posibil fractură la un membru inferior. Intervine Salvamont.
S-a anunțat şi intervenția elicopterului SMURD.
Vom reveni.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2017/08/SmurdCardiac01-1024x625.jpg)
Advertisement