Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/01/DecedatStrada01.jpg)
În jurul orei 10, cetăţeni din Curtea de Argeş au fost martori la un deces în stradă, victimă a unui atac cardiac fiind Ion D., un bărbat de 61 de ani din localitate.
Acestuia i s-a făcut rău în strada, în zona Ivancea. Oamenii au apelat 112 şi un echipaj de pe ambulanţă a sosit şi a facut manevre de resuscitare, dar fără rezultat. A fost declarat decesul.
Este al doilea caz petrecut în această lună, după ce un alt bărbat a murit în stradă, pe 16 ianuarie, tot lângă piaţa Ivancea.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2019/01/EchipajAmbulanta01-1.jpg)
Advertisement