Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/10/CB94629E-097D-4848-82A6-F9AA4FE51250-1024x683.jpeg)
Primăria Municipiului Piteşti a instituit sens unic de circulaţie pe strada Iosif Gabrea, cu sensul de circulație din strada Ion Ionescu de la Brad spre strada Câmpului.
De asemenea, a fost instituit sens unic de circulație pe strada Pompiliu Robescu, sensul de circulație fiind din strada Câmpului către strada Ion Ionescu de la Brad.
Măsura a fost adoptată în vederea fluidizării traficului din zonă.
Advertisement