
Un impact puternic s-a produs în această dimineață pe un drum județean din Mehedinți, în urma căruia o persoană a ajuns la spital. Evenimentul rutier a avut loc pe DJ 606, în localitatea Jiana, la ieșire spre Gogoșu.
Impact între un autoturism și o autoutilitară
Potrivit informațiilor, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 40 de ani, din Drobeta-Turnu Severin, ar fi derapat și a intrat în coliziune frontală cu o autoutilitară care circula din sens opus. La volanul acesteia se afla un bărbat de 25 de ani, din Rogova.
Impactul a fost violent, iar în urma coliziunii un pasager din autoturism, un bărbat de 50 de ani, din Drobeta-Turnu Severin, a fost rănit.
Victima, transportată la spital
Bărbatul rănit a fost preluat și transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Din fericire, cei doi șoferi nu au fost răniți grav.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, iar rezultatele au indicat o alcoolemie zero.
Cauza probabilă
Polițiștii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.
Din primele verificări, cauza probabilă a producerii coliziunii ar fi neadaptarea vitezei la condițiile de drum.
Sursa: restartnews.ro
































