Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/10/13A0D2A1-D447-4B78-B146-6BD698092CF0-1024x683.jpeg)
Astăzi a fost emisă Hotărârea nr. 75 a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) Argeș.
La Art. 6 se specifică faptul că ,,începând cu data de 20 octombrie, pe raza administrativ teritorială a județului Argeș se interzice organizarea și desfășurarea în spații deschise a oricărui eveniment sau activitate tradițională de tipul Focul lui Sumedru sau Halloween și alte asemenea care generează aglomerări de persoane.
Revenim cu detalii!
Advertisement