Advertisement
Miercuri seară au avut loc, la Filarmonică, alegerile pentru desemnarea preşedintelui PSD Piteşti. Cristian Gentea, preşedinte în exerciţiu, a fost reales în această funcţie cu unanimitate de voturi.
După încheierea alegerilor, Gentea a explicat de ce a organizat alegerile la Piteşti înaintea celor de la judeţ (care au loc astăzi). Astfel, Gentea a spus că i se pare normal ca alegerile să fie organizate de jos în sus, pentru că este dreptul preşedinţilor de organizaţii să-şi aleagă la judeţ echipa cu care vor să lucreze în următorii patru ani.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/01/cristian-gentea-1024x680.jpg)
Advertisement