![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG-20240328-WA0008-1024x507.jpg)
Gala Excelenței în Argeș, la Teatrul „Davila”.
În această seară, Consiliul Județean Argeș organizează ”Gala Excelenței în Argeș” – ediția 2024, eveniment dedicat personalităţilor argeșene care, prin activitatea ştiinţifică şi profesională, s-au remarcat în domenii de referință în cursul anului 2023, contribuind în mod esenţial la prestigiul județului Argeș.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG-20240328-WA0006-1024x768.jpg)
În deschidere, președintele CJ Argeș, Ion Mînzînă, a adresat un mesaj de apreciere tuturor celor care au pus umărul la dezvoltarea județului.
S-au acordat premii în 10 domenii de activitate: educație și științe, sănătate, cultură și arte, social, sport, tineret, turism, mediu de afaceri, mass-media și mediu public.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG-20240328-WA0007-1024x472.jpg)
Totodată, au fost acordate mai multe distincții speciale. În domeniul mass-media, directorul ziarului „Argeșul”, dl. Mihai Golescu a fost desemnat câștigător.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/1000000620-1024x713.jpg)
Urmăriți ziarulargesul.ro pentru a afla cine sunt toți premianții.
Galerie FOTO
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG-20240328-WA0009-1024x500.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG-20240328-WA0010-1024x481.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG-20240328-WA0011-1024x472.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG-20240328-WA0012-1024x506.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/IMG-20240328-WA0013-1024x754.jpg)
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/1000000614-1024x618.jpg)